Skip to content

64 Curtis AveWoodbury, NJ 08096

Commercial

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Oct 30, 2008

Property Information

Block118
Lot37
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM28

Building Details

Building Class---
Description2.5SSTF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,400
20%
Improvement Value:$103,600
80%
Total Assessment$130,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,254+3.7%
2024$6,032+3.2%
2023$5,847-9.2%
2022$6,439+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 4600, Page 289

Property Sale

Sale
$42,500
DeedBook 2570, Page 257