Skip to content

638 N Broad StWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 21, 2024

Property Information

Block125
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM31

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,446
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,500
21%
Improvement Value:$90,800
79%
Total Assessment$115,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,547+3.7%
2024$5,350+3.2%
2023$5,186-3.4%
2022$5,368+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930