Skip to content

126 High StWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 22, 1994

Property Information

Block69
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM16

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,455
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
30%
Improvement Value:$74,100
70%
Total Assessment$106,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,114+6.4%
2024$4,807+3.2%
2023$4,660+5.2%
2022$4,429+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930