Skip to content

431 Salem AveWoodbury, NJ 08096

Built 1940

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 6, 2007

Property Information

Block59
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM14

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,628
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
16%
Improvement Value:$105,400
84%
Total Assessment$125,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,033+3.7%
2024$5,819+3.2%
2023$5,640-9.3%
2022$6,217+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940