Skip to content

358 S Jackson StWoodbury, NJ 08096

Built 1925

Last Sale Price
$126,500
Last Sale Date
Jul 6, 2018

Property Information

Block65
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM15

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,419
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,300
27%
Improvement Value:$103,200
73%
Total Assessment$141,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,808+3.7%
2024$6,566+3.2%
2023$6,365-6.7%
2022$6,819+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$126,500

From:

To:

Sq Ft1,419DeedBook 5909, Page 164Recorded7/18/2018

Property Built

Built

Year Built: 1925