Skip to content

325 Glover StWoodbury, NJ 08096

Built 1880

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
May 14, 1990

Property Information

Block66
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM15

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,968
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,300
24%
Improvement Value:$116,400
76%
Total Assessment$153,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,395+3.7%
2024$7,132+3.2%
2023$6,913-6.4%
2022$7,382+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 2002, Page 249

Property Sale

SaleMulti
$91,000
DeedBook 1549, Page 785

Property Built

Built

Year Built: 1880