Skip to content

104 Penn StWoodbury, NJ 08096

Built 1919

Last Sale Date
Nov 5, 2020

Property Information

Block66
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage942
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,400
29%
Improvement Value:$85,100
71%
Total Assessment$119,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,749+3.7%
2024$5,545+3.2%
2023$5,375+11.4%
2022$4,824+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1919