Skip to content

330 Lincoln StWoodbury, NJ 08096

Built 2004
Commercial

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Oct 13, 2015

Property Information

Block68
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM15

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
41%
Improvement Value:$71,000
59%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,773+3.7%
2024$5,568+3.2%
2023$5,398+1.6%
2022$5,313+3.5%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$315,000

From:

To:

DeedBook 5383, Page 223Recorded10/16/2015

Also conveyed in this deed

3 parcels

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$79,400
DeedBook 3185, Page 143

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 2010, Page 270