Skip to content

108 Delaware StWoodbury, NJ 08096

Built 1800

Owner
---
Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Sep 17, 2025

Property Information

Block73
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM17

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,159
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,900
20%
Improvement Value:$151,500
80%
Total Assessment$189,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,112+3.7%
2024$8,788+3.2%
2023$8,519-6.0%
2022$9,066+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000
Sq Ft2,159DeedBook 7243, Page 8Recorded9/25/2025

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 3073, Page 30

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 3066, Page 94

Property Built

Built

Year Built: 1800