Skip to content

122 Delaware StWoodbury, NJ 08096

Built 1884
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 2007

Property Information

Block73
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM17

Building Details

Building Class---
Description2.5SB2G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,500
26%
Improvement Value:$260,500
74%
Total Assessment$352,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,935+3.7%
2024$16,333+3.2%
2023$15,833-15.4%
2022$18,715+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 1387, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1884