Skip to content

203 S Broad StWoodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Jul 29, 2065

Property Information

Block74
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM18

Building Details

Building Class---
DescriptionALDI
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$622,900
29%
Improvement Value:$1,519,100
71%
Total Assessment$2,142,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$103,052+3.7%
2024$99,389+3.2%
2023$96,347+1.4%
2022$95,007+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$510,000

From:

To:

DeedBook 5307, Page 35Recorded4/13/2015