Skip to content

68 Stuart StWoodbury Heights, NJ 08097

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 20, 2013

Property Information

Block98
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,232
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
28%
Improvement Value:$99,500
72%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,639+3.7%
2024$6,403+3.2%
2023$6,207+2.4%
2022$6,064+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968