Skip to content

63 Packard AveWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$23,000
Last Sale Date
Apr 5, 2019

Property Information

Block98
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,740
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,800
19%
Improvement Value:$130,000
81%
Total Assessment$160,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,736+3.7%
2024$7,461+3.2%
2023$7,233+30.7%
2022$5,536+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$23,000

From:

To:

Sq Ft1,740DeedBook 6069, Page 10Recorded4/17/2019

Property Built

Built

Year Built: 1920