Skip to content

854-860 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Jan 20, 2000

Property Information

Block106
Lot42

Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$662,500
31%
Improvement Value:$1,442,800
69%
Total Assessment$2,105,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$58,864+4.2%
2024$56,485+2.7%
2023$54,990+1.8%
2022$54,022-3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$900,000
DeedBook 5567, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 2000