Skip to content

10 W 38th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2016

Property Information

Block113
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,460
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
41%
Improvement Value:$246,200
59%
Total Assessment$417,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,665+4.2%
2024$11,193+4.7%
2023$10,691+1.8%
2022$10,503-7.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920