Skip to content

13-15 W 35th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block126
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,876
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,300
47%
Improvement Value:$205,300
53%
Total Assessment$390,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,921+4.2%
2024$10,480+2.7%
2023$10,202+1.8%
2022$10,023-20.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920