Skip to content

804-806 Avenue CBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1,000,000
Last Sale Date
May 29, 1996

Property Information

Block126
Lot40
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4S-B-A-21U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$840,000
60%
Improvement Value:$560,000
40%
Total Assessment$1,400,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$39,144+4.2%
2024$37,562-8.6%
2023$41,100+1.8%
2022$40,376-6.9%
Property History

Property Sale

Sale
$1,000,000
DeedBook 5002, Page 328