Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
65-67 W 39th StBayonne, NJ 07002
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2015
Property Information
Block104
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class10
Description4S-B-A-17U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$680,000
54%
Improvement Value:$574,200
46%
Total Assessment$1,254,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $35,067 | +4.2% |
| 2024 | $33,650 | +2.7% |
| 2023 | $32,760 | +1.8% |
| 2022 | $32,183 | +14.7% |
Property History
No events match the selected filters.