Skip to content

876 Jf Kennedy Blvd(Unit C0204)Bayonne, NJ 07002

Built 1980

Last Sale Price
$289,900
Last Sale Date
Apr 21, 2020

Property Information

Block138
Lot1
QualifierC0204
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-12U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,355
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$139,400
47%
Improvement Value:$159,700
53%
Total Assessment$299,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,363+4.8%
2024$7,979+2.7%
2023$7,768+1.8%
2022$7,631-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$289,900

From:

To:

Sq Ft1,355DeedBook 9487, Page 479Recorded5/27/2020

Property Sale

Sale
$199,500
DeedBook 9020, Page 980

Property Built

Built

Year Built: 1980