Skip to content

876 Jf Kennedy Blvd(Unit C0402)Bayonne, NJ 07002

Built 1980

Last Sale Price
$319,000
Last Sale Date
Mar 12, 2024

Property Information

Block138
Lot1
QualifierC0402
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-12U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,133
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,600
47%
Improvement Value:$133,500
53%
Total Assessment$251,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,021+4.2%
2024$6,737+2.7%
2023$6,559+1.8%
2022$6,443-2.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$319,000

From:

To:

Sq Ft1,133DeedBook 9812, Page 893Recorded4/3/2024

Property Sale

Sale
$207,000
DeedBook 9242, Page 359

Property Built

Built

Year Built: 1980