Skip to content

741 Broadway(Unit C0301)Bayonne, NJ 07002

Built 2021

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
May 6, 2021

Property Information

Block139
Lot17
QualifierC0301

ZoningCBD
Sq Footage902
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,200
34%
Improvement Value:$119,200
66%
Total Assessment$180,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,044+4.2%
2024$4,840+2.7%
2023$4,712+0.0%
2022$4,712
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft902DeedBook 9571, Page 467NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded6/9/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021