Skip to content

22 W 34th St(Unit C0102)Bayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block139
Lot30
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-F-7U-CONDO
Dwellings1
ZoningC-I
Sq Footage1,224
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,200
49%
Improvement Value:$163,300
51%
Total Assessment$318,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,655+4.3%
2024$8,295+2.8%
2023$8,069+1.8%
2022$7,923-6.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970