Skip to content

63-65 W 32nd StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$189,500
Last Sale Date
Mar 9, 1999

Property Information

Block144
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-D-2U-H-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,819
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,400
49%
Improvement Value:$236,500
51%
Total Assessment$463,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,971+4.2%
2024$12,446+2.7%
2023$12,117-8.3%
2022$13,217-15.8%
Property History

Property Sale

Sale
$189,500
DeedBook 5410, Page 208

Property Built

Built

Year Built: 1920