Skip to content

180 W 32nd StBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Date
Mar 24, 2022

Property Information

Block149
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-GB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,084
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,200
36%
Improvement Value:$335,700
64%
Total Assessment$522,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,370+4.3%
2024$13,779+2.8%
2023$13,408+1.8%
2022$13,168-14.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968