Skip to content

24-26 E 32nd StBayonne, NJ 07002

Built 1920
Apartment
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2026

Property Information

Block154
Lot36
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description2.5S-F-A-5U-HG
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage3,357
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$273,100
28%
Improvement Value:$687,300
72%
Total Assessment$960,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,853+4.2%
2024$25,768+2.7%
2023$25,086+4.5%
2022$24,002+0.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$970,000

From:

To:

Sq Ft4,068DeedBook 9439, Page 88NU CodeEstate / executor (10)Recorded9/30/2019

Property Built

Built

Year Built: 1920