Skip to content

682 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$985,000
Last Sale Date
Mar 22, 2021

Property Information

Block177
Lot54
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-O-5U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$212,900
27%
Improvement Value:$573,200
73%
Total Assessment$786,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,979+4.2%
2024$21,091+6.1%
2023$19,880+1.8%
2022$19,530-7.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$985,000

From:

To:

DeedBook 9583, Page 121Recorded7/21/2021

Property Sale

Sale
$750,000

From:

To:

DeedBook 8356, Page 284Recorded11/8/2018

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 5699, Page 41