Skip to content

81 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block177
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3UHGB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,204
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,400
35%
Improvement Value:$357,100
65%
Total Assessment$547,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,308+4.2%
2024$14,689+2.7%
2023$14,301+1.8%
2022$14,049+8.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925