Skip to content

662 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Oct 7, 2003

Property Information

Block182
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-HBG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,764
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,600
47%
Improvement Value:$205,700
53%
Total Assessment$389,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,885+4.2%
2024$10,445+2.7%
2023$10,169+1.8%
2022$9,989+41.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$290,000

From:

To:

Sq Ft1,764DeedBook 7180, Page 243Recorded12/15/2003

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 5721, Page 321

Property Built

Built

Year Built: 1925