Skip to content

88 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block182
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,668
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,500
33%
Improvement Value:$329,800
67%
Total Assessment$491,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,487+4.3%
2024$12,932+2.8%
2023$12,583+1.8%
2022$12,357-7.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925