Skip to content

648-650 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Nov 20, 2014

Property Information

Block182
Lot34
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-C-4U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$201,400
42%
Improvement Value:$274,500
58%
Total Assessment$475,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,306+4.2%
2024$12,768+2.7%
2023$12,431+1.8%
2022$12,212-29.2%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

From:

To:

DeedBook 9011, Page 97Recorded12/11/2014

Property Sale

Sale
$95,000

From:

To:

DeedBook 6048, Page 92NU CodeUndivided interest (8)Recorded9/18/2002

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 5734, Page 226