Skip to content

200 Park Road(Unit C0104)Bayonne, NJ 07002

Built 1989

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Aug 24, 2007

Property Information

Block186
Lot30
QualifierC0104
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-32U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage894
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,700
43%
Improvement Value:$120,300
57%
Total Assessment$211,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,900+4.2%
2024$5,661+2.7%
2023$5,511+1.8%
2022$5,414-15.1%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 8326, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1989