Skip to content

200 Park Road 3-A-1Bayonne, NJ 07002

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 27, 2011

Property Information

Block186
Lot30
QualifierC0307
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-32U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,239
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
40%
Improvement Value:$183,100
60%
Total Assessment$304,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,503+4.2%
2024$8,159+2.7%
2023$7,943+1.8%
2022$7,803-30.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989