Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
622-624 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 27, 2007
Property Information
Block188
Lot52
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2S-F-A-5U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$206,300
38%
Improvement Value:$343,200
62%
Total Assessment$549,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $15,364 | +4.2% |
| 2024 | $14,743 | +2.7% |
| 2023 | $14,353 | +1.8% |
| 2022 | $14,100 | -25.7% |
Property History
No events match the selected filters.