Skip to content

63-85 W 23rd StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$3,000,000
Last Sale Date
Dec 27, 2017

Property Information

Block194
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10

Assessment

Land Value:$753,100
39%
Improvement Value:$1,189,400
61%
Total Assessment$1,942,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$54,312+4.2%
2024$52,117+2.7%
2023$50,738+1.8%
2022$49,845-28.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$3,000,000

From:

To:

DeedBook 9275, Page 447Recorded1/23/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel