Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
37 W 23rd StBayonne, NJ 07002
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 1997
Property Information
Block195
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2S-BV-28U-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,120,000
40%
Improvement Value:$1,692,500
60%
Total Assessment$2,812,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $78,638 | +4.2% |
| 2024 | $75,459 | +2.7% |
| 2023 | $73,463 | +1.8% |
| 2022 | $72,169 | +37.1% |
Property History
No events match the selected filters.