Skip to content

32 W 24th StBayonne, NJ 07002

Built 1976

Last Sale Price
$515,000
Last Sale Date
Dec 22, 2017

Property Information

Block195
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,600
29%
Improvement Value:$395,600
71%
Total Assessment$556,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,551+4.2%
2024$14,923+2.7%
2023$14,528+1.8%
2022$14,272+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$515,000

From:

To:

Sq Ft2,616DeedBook 9299, Page 268Recorded4/17/2018

Property Built

Built

Year Built: 1976