Skip to content

510 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 2000

Property Information

Block197
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2C-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage4,447
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
38%
Improvement Value:$445,800
62%
Total Assessment$720,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,379+4.0%
2024$20,564+2.6%
2023$20,053+1.8%
2022$19,707+5.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920