Skip to content

780-782 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1915
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 2001

Property Information

Block157
Lot34
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-O-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage4,068
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,000
30%
Improvement Value:$452,500
70%
Total Assessment$646,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,076+4.2%
2024$17,346+2.7%
2023$16,887+1.8%
2022$16,589-14.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915