Skip to content

19 E 21st St(Unit C0112)Bayonne, NJ 07002

Built 1969

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block212
Lot37
QualifierC0112
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-F-12U-BG-CND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,994
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,400
39%
Improvement Value:$194,600
61%
Total Assessment$317,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,863+4.2%
2024$8,505+2.7%
2023$8,280+1.8%
2022$8,134-18.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969