Skip to content

66 W 21st StBayonne, NJ 07002

Built 1932

Last Sale Date
Aug 18, 2023

Property Information

Block215
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3S-F-D-3U-H-G
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,300
31%
Improvement Value:$321,500
69%
Total Assessment$468,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,108+4.2%
2024$12,578+2.7%
2023$12,245+1.8%
2022$12,029-8.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1932