Skip to content

74 W 20th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 16, 2015

Property Information

Block219
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,300
90%
Improvement Value:$16,100
10%
Total Assessment$163,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,569+4.2%
2024$4,384+2.7%
2023$4,268+1.8%
2022$4,193-18.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920