Skip to content

10-12 W 20th StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Aug 22, 2022

Property Information

Block220
Lot26

Assessment

Land Value:$415,000
86%
Improvement Value:$65,600
14%
Total Assessment$480,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,255+4.0%
2024$13,712+2.6%
2023$13,370+1.8%
2022$13,140-6.9%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

From:

To:

DeedBook 9696, Page 458NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded9/15/2022

Property Sale

SaleMulti
$275,000

From:

To:

DeedBook 8952, Page 193Recorded1/8/2014

Also conveyed in this deed

2 parcels