Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
116 W 19th St(Unit P0001)Bayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 6, 2016
Property Information
Block223
Lot47
QualifierP0001
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3S-F-O-6U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$12,800
51%
Improvement Value:$12,200
49%
Total Assessment$25,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $699 | +4.2% |
| 2024 | $671 | +2.7% |
| 2023 | $653 | +1.8% |
| 2022 | $642 | +132.3% |
Property History
No events match the selected filters.