Skip to content

48 E 19th StBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 18, 2024

Property Information

Block226
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A-7U-H

Assessment

Land Value:$311,700
53%
Improvement Value:$276,300
47%
Total Assessment$588,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,440+4.2%
2024$15,776+36.3%
2023$11,576+1.8%
2022$11,373-17.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0