Skip to content

64 W 18th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$805,000
Last Sale Date
Jun 20, 2023

Property Information

Block230
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A-6U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
44%
Improvement Value:$312,000
56%
Total Assessment$562,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,714+4.2%
2024$15,078+59.5%
2023$9,455+1.8%
2022$9,289-29.7%
Property History

Property Sale

Sale
$805,000

From:

To:

DeedBook 9760, Page 204Recorded7/21/2023

Property Sale

Sale
$710,000

From:

To:

DeedBook 9655, Page 73Recorded4/4/2022