Skip to content

88 Andrew StBayonne, NJ 07002

Built 2020

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 1998

Property Information

Block237
Lot38
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,080
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
24%
Improvement Value:$483,700
76%
Total Assessment$638,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,858+4.2%
2024$17,136+2.7%
2023$16,683+319.5%
2022$3,977-69.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020