Skip to content

39 W 15th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Aug 17, 2006

Property Information

Block246
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A-6U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$300,000
67%
Improvement Value:$145,800
33%
Total Assessment$445,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,465+4.2%
2024$11,961+2.7%
2023$11,644+1.8%
2022$11,439-11.6%
Property History

Property Sale

Sale
$550,000

From:

To:

DeedBook 8004, Page 29Recorded9/18/2006