Skip to content

64 W 11th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 17, 2022

Property Information

Block271
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-F-A-6U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
57%
Improvement Value:$186,200
43%
Total Assessment$436,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,196+4.2%
2024$11,703+2.7%
2023$11,394+1.8%
2022$11,193-25.5%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$437,500

From:

To:

DeedBook 8505, Page 210Recorded5/8/2008

Property Sale

Sale
$365,000
DeedBook 7363, Page 190

Property Sale

Sale
$365,000

From:

To:

DeedBook 7363, Page 190Recorded9/17/2004

Property Sale

Sale
$305,000

From:

To:

DeedBook 7287, Page 243Recorded5/21/2004