Skip to content

76 W 13th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 1999

Property Information

Block263
Lot33
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
46%
Improvement Value:$178,400
54%
Total Assessment$333,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,322+4.2%
2024$8,945+2.7%
2023$8,708+1.8%
2022$8,555-12.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920