Skip to content

121 W 10th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block270
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,904
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
34%
Improvement Value:$300,800
66%
Total Assessment$455,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,744+4.2%
2024$12,229+2.7%
2023$11,906+1.8%
2022$11,696-10.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920